Kredyt na remont – czego się spodziewać na rozmowie w banku?

Zanim wybierzemy się do placówki wybranego przez nas banku, warto przygotować się do rozmowy, która nas tam czeka. Każdy bank ma inne oferty, a tym samym – inne wymagania od swoich klientów. Sprawdźmy przez rozmową, czego możemy się spodziewać, aby kredyt remontowy nie był dla nas żadnym zaskoczeniem.

kredyt na remontPrzed wizytą w banku przeszukajmy jego stronę internetową. Najczęściej są tam wymienione wszystkie opcje, jakie może nam zaoferować bank, ale jeśli nie znajdziemy wszystkich informacji, warto spytać o inne oferty naszego konsultanta w placówce. Być może uda się nam dostać bardziej atrakcyjny kredyt na remont domu. Zwróćmy uwagę na wysokość rat i zastanówmy się, czy będziemy w stanie je spłacać. Spójrzmy realnie na swoje możliwości i zarządzanie finansami. Pamiętajmy, aby przeanalizować, czy nasza wypłata wystarczy na pokrycie wszystkich rachunków, bieżących wydatków i raty kredytowej. Nie zapominajmy o nagłych wypadkach, zawsze warto mieć jakieś dodatkowe pieniądze na czarną godzinę. Ważne, aby kredyt na remont mieszkania nas nie przerósł.

Kredyt na remont – o co pytać konsultanta?

Konsultant, z którym będziemy rozmawiać w banku, ma obowiązek udzielenia nam wszelkich niezbędnych informacji, które rozwieją nasze wątpliwości. Nie bójmy się zadawać pytań, wszystko powinno być dla nas jasne, a kredyt remontowy nie powinien być żadną niewiadomą. Pamiętajmy, że nasz konsultant będzie także nam zadawał pytania. Zwykle są to pytania odnośnie naszych zarobków i naszego stanu cywilnego. Dodatkowo możemy być zapytani o nasze wydatki, opłaty oraz o to, ile osób jest na naszym utrzymaniu. Konsultant weźmie od nas dokumenty niezbędne do przygotowania umowy, warto wcześniej sprawdzić na stronie, jakie dokumenty są wymagane i zabrać je ze sobą na wizytę w placówce. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni i nie chcemy od razu podejmować decyzji, to zabierzmy projekt umowy do domu i jeszcze raz go przeanalizujmy. Jeżeli chcemy poznać jednocześnie więcej ofert, możemy skorzystać z takiej opcji jak sklep z kredytami FinAi.pl, gdzie szybko otrzymamy realne oferty różnych banków.

https://www.finai.pl/remont/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *